• dr Barbara Chojnacka

  Prezes Fundacji, dr nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, mgr socjologii, lic. pedagogiki opiekuńczo – resocjalizacyjnej, mgr pedagogiki szkolnej z terapia pedagogiczną, studia podyplomowe: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, wieloletni wychowawca w Świetlicy Środowiskowej „Promyczek”, założycielka Klubu Młodzieżowego „BAZA”, koordynatorka młodzieżowych projektów artystycznych oraz festynów rodzinnych w centrum Szczecina, prezes Fundacji Akcja Serducho, prezes Koła Naukowego Wolontariatu Studenckiego US. W latach 2006 – 2009 wychowawca i współorganizator międzynarodowych obozów dla dzieci w Zinnowitz. Rozprawa doktorska pt. „Doświadczenie parentyfikacji w perspektywie biograficznej” została obroniona 9 lipca 2019 r. (pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary Kromolickiej oraz promotor pomocniczej dr Anety Jarzębińskiej). Pracuje jako adiunkt w Instytucie Pedagogiki (Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Szczeciński).

  dr Barbara Chojnacka
 • mgr Katarzyna Buluk

  Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Szczecińskim. Obecnie pracuje jako psycholog w Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych. W 2014 roku była wolontariuszem Fundacji dr Clown, gdzie odwiedzała chore dzieci w szczecińskich oddziałach szpitalnych. W 2015 roku została wolontariuszem świetlicy środowiskowej Caritasu, zajmując się psychoedukacją dzieci. Od 2017 roku zdobywała doświadczenie w psychoedukacji dzieci i młodzieży, prowadząc warsztaty w szkołach dotyczące radzenia sobie z trudnymi emocjami, także fundacjach i świetlicach środowiskowych z zakresu samookaleczeń i zachowań suicydalnych. Odbywała różnorodne praktyki i staże psychologiczne m.in. w hospicjum domowym w Szczecinie, Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA oraz Poradni Zdrowia Psychicznego MSWiA. Aktualnie prowadzi również warsztaty profilaktyczne dotyczące uzależnień dla młodzieży w Fundacji Akcja Serducho. Jest w trakcie kursu terapii poznawczo-behawioralnej dla dzieci i młodzieży.

  mgr Katarzyna Buluk
 • Anna Zbyszyńska

  Absolwentka studiów licencjackich z pedagogiki opiekuńczej i resocjalizacyjnej, studentka I roku studiów magisterskich (pedagogika opiekuńcza i resocjalizacyjna). Zima jeździ na snowboardzie, a poza sezonem w wolnym czasie poświęca czas na książki. Sama pisze: „Mój wolontariat zaczął się przypadkiem. Jednak pokochałam atmosferę i energię, jaka towarzyszy „Przystani”. Staram się pokazywać podopiecznym, że można postępować dobrze i zarazem świetnie się bawić. Chcę, żeby młodzież wiedziała, że zawsze może do nas przyjść w razie jakichkolwiek problemów”.

  Anna Zbyszyńska